Müşteri Hizmetleri

0324 327 1254

TOSHIBA ESTIA’nın Bilinmeyen Özellikleri

Daha fazla ısıtma kapasitesi 
Onlarca yıllık teknoloji yatırımlarının bir sonucu olarak geliştirilen Toshiba havadan suya ısı pompası farklılıkları da beraberinde sunuyor.

  • Twin rotary kompresörler geniş çalışma aralıkları mükemmel verimliliğe (COP) ulaşılmasını sağlıyor.

  • Vektör kontrollü IPDU* ile kompresörün akım değerleri daha hızlı ve doğru bir şekilde ayarlanıyor.

  • Ayrıca anti-buz teknoljisi kullanılarak üretilen batarya verim oranının düşmesini engelliyor.

Tüm bu özelliklerin birleşmesi ile birlikte 11 kW’lık Estia dış ünitesi maksimum kapasiteye ihtiyaç duyulan durumlarda 20,01 kW kapasiteye kadar çıkabilmekte ve tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. 8 – 11 ve 14 kW’lık dış ünitelerimiz maksimum kapasitelerine çıktıklarında sizin soğuktan endişe etmenize gerek kalmayacak.


Anti – Buz Devresi
Bazı durumlarda ( sıcaklık, nem ) yoğuşma suyu dış ünite üzerinde donabilir ve bu da sistemin çalışmasını ve verimini olumsuz etkileyebilir. Mevcut sistemlerde buzun çözülmesi için yapılan işleme “defrost” denir ve sistemdeki çevrim ters çevrilir, yani ısıtmada çalışan sistem soğutmaya çevrilmiş olur. Böylece sıcak gaz dış üniteye gönderilir ve oluşan buz eritilir.
ESTIA ısı pompaları özel anti-buz devresi sayesinde defrost işlemine daha az ihtiyaç duyarken, defrost işleminin süresi de kısaltılmış olur, böylece ısıtma çevrimi çok uzun sürecek ve evinizin soğuması engellenecektir. Hydro unitten dönen sıcak gaz genleşme vanasına girmeden önce dış ünitenin alt kısmına yönlendirilir. Böylece dış ünitenin alt kısmı donma noktasının üzerinde bir sıcaklıkta tutulur ve buzlanma önlenir. Dış ünite batarya sıcaklığına göre defrost işleminin başlatıldığını düşündüğümüzde, Estia’nın defrosta gereksinim duyması önlenmiş olacaktır. Bunun en önemli avantajı sistemin ısıtma kapsitesi ve verim oranı çok daha yüksek olacaktır.


Teklif İstemek için tıklayınız